Małopolski Wagon Rodzinnie w Krakowie to wyjątkowy punkt na mapie tego miasta.

Restauracja jest niezwykle klimatyczna i przyjazna dla całej rodziny, także rodzin z małymi dziećmi. Oferuje wyszukane dania mięsne i prawdziwą włoską pizzę. Nazwę „Małopolski Wagon” możecie znać również z Małopolskich Wagonów Smaków – słynnych delikatesów tych samych twórców, które od ponad 10 lat podbijają kulinarną Polskę.

Małopolski Wagon Rodzinnie

Małopolski Wagon Rodzinnie – Mięso & Pizza tworzy trójka utalentowanych mężczyzn: Łukasz Krzysztofik, szef kuchni z 13-letnim doświadczeniem, Tomasz Połyniak, mistrz pizzy i Kamil Szczypczyk, prawa ręka szefa kuchni i jego zastępca. Restaurację znajdziecie przy ul. Czerwieńskiego 20a w Krakowie, a dokładnie jego północnej części, w dzielnicy Prądnik Biały.

Jak mówią założyciele i współtwórcy Małopolskiego Wagonu Rodzinnie, celem było stworzenie wykwintnej restauracji, lecz dostępnej dla rodziców z dziećmi. O tym, że w restauracji maluchy będą się dobrze czuć, świadczy zarówno menu, jak i mały plac zabaw znajdujący się obok lokalu, przy którym mieszczą się również stoliki. Rodzice mogą więc kosztować potraw, poskramiać głód i jednocześnie mieć oko na swoje pociechy.

Małopolski Wagon – menu

Menu obowiązujące w restauracji jest naprawdę rozbudowane i różnorodne. Prym wiedzie oczywiście prawdziwa włoska pizza dostępna w blisko dwudziestu wariantach. Gości regularnie zachwalają pyszne ciasto i umiejętny dobór składników na pizzy, które tworzą spójną, zrównoważoną całość, bez „pożerania” jednych składników przez inne.

Małopolski Wagon Rodzinnie

W pozostałych kategoriach posiłków znajdziemy mniej propozycji, ale każda jest absolutnie wyjątkowa i kusząca. W daniach głównych króluje mięso – kaczka, wieprzowina, wołowina i łosoś. W zupach możemy wybierać między polskimi, w tym regionalnymi, i orientalnymi. Przystawki – również bardzo różnorodne, a niektóre także bardzo syte. Intryguje rozbudowana w stosunku do pozostałych kategorii karta deserów. To być może kolejny ukłon w stronę najmłodszych gości, choć znajdziemy w niej także słodkości dla rodziców, jak np. sycylijskie cannoli z kremem czekoladowym. Poza tym jeśli chodzi o Małopolski Wagon Rodzinnie, menu zawiera oczywiście sałatki, dodatki i napoje, a na uwagę – zwłaszcza fanów prostych i sytych przekąsek – zasługują burgery i kanapki.

Małopolski Wagon Rodzinnie – Kraków może być dumny, że go ma

Małopolski Wagon Rodzinnie – Mięso & Pizza to świetna propozycja dla rodziców z dziećmi, ale nie tylko. Przytulny klimat i wyjątkowe dania oraz przystępne jak za takie posiłki ceny to argumenty, które przekonają również innych, że warto odwiedzić Małopolski Wagon Rodzinnie. Kraków powinien być dumny, że ma tę restaurację u siebie.


2 komentarze

Nena Melear · 16 września 2023 o 00:03

Ten blog zawsze poprawia mi nastrój.

Cleotilde Balitas · 18 września 2023 o 09:54

Nietuzinkowe podejście do tematu. Sprawdźcie, zapraszam

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *